info@therapyclinic.sk +421-948-911-210
Titulná stránka

Masáž

Masáž bola vždy vyhľadávaná procedúra a v súčasnej dobe jej obľúbenosť stúpa. Pri súčasnom spôsobe života, ktorý je chudbný na pohyb dochádza k častým poruchám pohybového aparátu tzv. civilizačné ochorenia. Ich príčinou je nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie a jednostranná pohybová záťaž, no i nedostatočná regenerácia unaveného organizmu. THERAPY CLINIC vám ponúka rôzne druhy masáže, ktoré u nás vykonáva vyškolená masérka.

klasická masáž

klasická masáž je jedným z najefektívnejších prostriedkov pre uvoľnenie stuhnutého svalového aparátu, k odstraneniu bolesti a taktiež k navodeniu dobrej nálady a povzbudeniu energie. Pri masáži dochádza k odstraneniu únavy a posilneniu regenerácie organizmu. Odstraňuje ochabnutosť, stuhnutosť, skrátenie a bolestivosť svalstva. Zlepšuje prekrvenie a podporuje žilový návrat krvy z periférie do obehového systému. Naše telo zrazu zistí, aký je pôžitok volne dýchať, stáť a pohybovať sa.

reflexná masáž

reflexnú masáž charakterizujeme ako manuálny liečebný zásah na povrchu tela, aplikovaný v miestach dlhodobých ochorení reflexne vyvolaných zmien. Pole pôsobnosti reflexnej masáže je neobyčajne široké a vo svojich účinkoch pestré. Týmto druhom masáže sa vyvolajú zmeny v prekrvení a teplote kože, avšak pôsobí aj na vzdialené tkanivo a orgány, ktoré su s miestom kde sa aplikuje masáž spojené reflexnou väzbou. Cielom tejto masáže je priaznovo ovplivniť zmeny, ktoré sa objavujú v povrchových tkanivových vrstvách tela pri ochorení iného tkaniva, alebo vnútorých orgánoch a liečebne tak na ne pôsobiť.

reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidel je účinnou metódou alternatívnej medicíny, pri ktorej sa využíva tlak a masáž reflexných zón nachadzajúcich sa na chodidlách. Nadväzuje na staroveké čínske terapie, npr. akupuknúru, je však neivazívna a príjemná. na chodidlách existuje množstvo bodov a zón, ktoré sú meridiány t.j. energetické dráhy, ktoré sú prepojené so všetkými telesnými orgánmi. Stimuláciou týchto bodov môžeme pozitívne ovplivniť fukciu súvisiacich orgánov, povzbudiť ich prirodzenú regeneráciua zmierniť bolesť. Reflexná masáž chodidel obnovuje tok životnej funkcie, harmonizuje činnosť orgánov, zlepšuje funkciu krvného aj lymfatického systému, napomáha organizmu vylúčiť toxické látky, posiluje nervovú sústavu a uvoľňuje napätie a stres.

manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je špeciálny druh masáže, ktorý využíva poznatky o topografii lymfatických ciev. Aktivuje lymfatický systém, jeho zhoršená funkcia má za následok opuchy, vznik a rozvoj celulitídy, zníženú imunitu a nedostatočnú detoxikačnú funkcu organizmu. Pri správnej indikácii a profesionálnym prevedením je manuálna lymfodrenáž účinná, komplexne pôsobiaca, liečebná a preventívna metóda, ktorá je pri splnení týchto podmienok úplne bezpečná. Preto efekt manuálnej lymfodrenáže je limitovaný odbornou kvalitou toho, kto ju vykonáva.

prístrojová lymfodrenáž

Prístrojová lymfodrenáž je veľmi príjemná procedúra, kedy klient v kľude relaxuje zatiaľ čo jeho lymfaticky systém je stimulovaný. Účinne odstraňuje opuchy spôsobené lymfatickým systémom, zlepšuje stav celulitídy, vytvára pocit ľahkosti v končatinách a zmenšuje ich objem. Je vhodná pre všetkých, ktorý majú nadmerné zaťaženie končatín, taktiež je vhodná ako prevencia hlbokej trombózy, rehabilitácia poúrazových stavoch spojených s opuchmi končatín. Zrýchlením metabolizmu vplyvom silného prekrvenia sa zpevňuje ochabnuté podkožné väzivo. Lymfatickým riečišťom sú odvádzané uvoľnené tukové bunky, toxické látky a splodiny vzniknuté pri látkovej výmene.

športová masáž

Športové masáže sú rychlé rázne formy masáži zamerané výchradne na fyzické telo a jeho pohybový aparát. Dokážu účinne pomôsť k rýchlej úlave svalov a uvoľneniu napätej kože. Súčasne stimulujú lokálne lymfatické dráhy k odplaveniu odpadových látok a kyseliny mliečnej zo svalov, prehrievajú a odlepujú stuhnutú kožu od svalov, a hĺbkovo masírujú svaly voči ich úponom.

Mäkké techniky

Sú techniky, pri ktorých dochádza k vyšetreniu a ošetreniu kože, podkožia, fascií, periostových bodov a svalov. Je to technika, ktorá je odlišná od bežných masáží, nepoužívajú sa masážne gély či emulzie. Spočíva v tom, že pokiaľ chceme tkanivo naťahovať, alebo posúvať vždy ako prvé dosahujeme predpätie a potom meníme tlak, alebo ťah čo spôsobí fenomén uvoľnenia.

Kde nás nájdete

Sliezska 9
831 03 Bratislava

Rýchly kontakt

  +421-948-911-210

  info@therapyclinic.sk

Otváracie hodiny

Pracovné dni8.00 - 20.00